Skirmantas Mockevičius
Jurbarko rajono savivaldybės meras

Informacija apie Jurbarko rajono savivaldybę

Plotas: 1509km²
Gyventojų skaičius: 29 665
Vidutinis atlyginimas
(neatskaičius mokesčių):
635
Socialiai remtinų gyventojų skaičius: 2290
Mero atlyginimo dydis
(neatskaičius mokesčių):
2842,29
Nedarbo lygis: 13,4

Ką laikote didžiausiu savo pasiekimu mero poste?

Dalyvauti pirmą kartą vykusiuose tiesioginiuose mero rinkimuose pačiam save išsikėlus buvo didžiulis iššūkis. Buvau gąsdinamas politologų, kad nepartiniam merui nepavyks sudaryti koalicijos su politinėms partijoms atstovaujančiais išrinktais tarybos nariais, dėl to grėstų pirmalaikiai rinkimai. Tačiau nuogąstavimai nepasitvirtino. Kitas iššūkis, kurį pavyko įveikti, – tęsti ir baigti buvusių savivaldybės vadovų pradėtus komplikuotus projektus, o tam reikėjo skubių ir ryžtingų sprendimų.

Ką norėjote pakeisti savo savivaldybėje, bet iki šiol nepavyko?

Jurbarko rajono problema – investicijų stygius. Siekiau ir sieksiu, kad Jurbarke investuotojams būtų sudaromos palankios sąlygos. Tačiau, kol savivaldybėms nebus suteikta daugiau žemės disponavimo teisių, kol žemės perėmimo patikėjimo teise ir perdavimo investuotojui procesas truks metus ir ilgiau, investuotojų paieška bus sudėtinga.

Kokį matote didžiausią iššūkį mero poste šiemet?

Jurbarko rajone, Viešvilėje, veikia „Skalvijos“ vaikų globos namai, kurių steigėja – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Mūsų uždavinys – kartu su SADM reorganizuoti šią įstaigą ir perimti savivaldybės žinion, siekiant, kad visi čia esantys vaikai būtų globojami bendruomenėje. Kartu reikės užtikrinti, kad didžiuliam pastatui Viešvilėje būtų surasti nauji šeimininkai, kadangi pastatas puikiai įrengtas ir yra pačiame Viešvilės miestelio centre.

Kas labiausiai trukdo įgyvendinti pažadus rinkėjams?

Nuolat besikeičiantys teisės aktai, didėjantys reikalavimai infrastruktūros projektams. Rinkėjams sunku paaiškinti, kodėl, pavyzdžiui, vienais metais automobilių aikšteles galima tvarkyti Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis, kitais metais to daryti jau neleidžiama.

Kokias tris didžiausias problemas būtina išspręsti Lietuvoje?

Pirmiausia Vyriausybė turi realiai pradėti vykdyti regioninę politiką. Antra, reikia sukurti teisinį mechanizmą, leisiantį regionuose investuojantiems verslininkams pajusti realią tokio investavimo naudą (lengvatinis pelno mokestis, didesnis paramos intensyvumas vykdant ES finansuojamus projektus ir pan.). Trečia, būtina skubiai imtis priemonių, skatinančių gyventi ir dirbti Lietuvoje, kadangi emigracijos pasekmės bus nepataisomos.

Kuris meras, Jūsų nuomone, šį kartą yra nusipelnęs geriausiojo vardo?

Manau, už savo pastangas Šiaulių miestui geriausiojo vardo nusipelnė Šiaulių miesto meras Arūnas Visockas.

Gimimo data: 1965 m. gruodžio 18 d.

Gimimo vieta: Smalininkai, Jurbarko rajonas

Gyvenamoji vieta: Jurbarkas

Išsilavinimas: aukštasis 

1991 m. baigė Lietuvos žemės ūkio akademiją, įgijo inžinieriaus mechaniko specialybę

2004 m. Lietuvos teisės universiteto Teisės fakultete buvo suteiktas teisės bakalauro kvalifikacinis laipsnis

2006 m. Mykolo Romerio universitete buvo suteiktas teisės magistro kvalifikacinis laipsnis (specializacija – finansų teisė)

Šeiminė padėtis: vedęs, žmona Ramutė, dukros Monika ir Gabija bei sūnus Rokas

Atstovaujama politinė partija ar visuomeninis judėjimas: nenurodė

Dešinioji ranka: Jurbarko rajono bendruomenė

Mėgstamiausias posakis, citata: „Neklysta tas, kas nedirba.“

Galerija
Susiję straipsniai